Gillette Thunder Speedway

3 Day Wissota Mod-4 Point fund!
Gillette Thunder Speedway Race Sunday Night - 6pm...
2024 Gillette Thunder Speedway Schedule
3 Day Wissota Mod-4 Point fund!

3 Day Wissota Mod-4 Point fund!

7/14/2024 -
This weekend we are doing a 3 day point fund for the Wissota Mod-4 Class. If drivers race both days (Friday/Saturday) @ Black Hills Speedway and Sunda
Gillette Thunder Speedway Race Sunday Night - 6pm...

Gillette Thunder Speedway Race Sunday Night - 6pm...

7/15/2024 -
July 21st @ Gillette Thunder Speedway: Please join us this Sunday Night. All classes are racing! Gates open 5pm with races starting at 6pm! Classes ra
2024 Gillette Thunder Speedway Schedule

2024 Gillette Thunder Speedway Schedule

5/6/2024 -
2024 Gillette Thunder Speedway Schedule

Latest News

Gillette Thunder Speedway Race Sunday Night - 6pm Start Time

Gillette Thunder Speedway Race Sunday Night - 6pm Start Time

7/15/2024
July 21st @ Gillette Thunder Speedway: Please join us this Sunday Night. All classes are racing! Gates open 5pm with races starting at 6pm! Classes racing: GTS Mini Bomber IMCA Hobby Stock Wissota Mod-4 Wissota B-Mod IMCA Modified Open Late Model 2024 Gillette Thunder...more
3 Day Wissota Mod-4 Point fund!

3 Day Wissota Mod-4 Point fund!

7/14/2024
This weekend we are doing a 3 day point fund for the Wissota Mod-4 Class. If drivers race both days (Friday/Saturday) @ Black Hills Speedway and Sunday in Gillette, they are eligible for this points payout!
Congrats to last nights winners for the Wissota Midwest Mod Borde

Congrats to last nights winners for the Wissota Midwest Mod Borde...

7/14/2024
Congrats to last nights winners for the Wissota Midwest Mod Border Clash and IMCA Modified .38 Special Events! Thank you to everyone that came out last night on a warm summer evening! See you next SUNDAY for our next race event! Wissota Midwest Modified Border Clash /...more
2 Day points fund for IMCA Modified that make it to both Black Hi

2 Day points fund for IMCA Modified that make it to both Black Hi...

7/11/2024
2 Day points fund for IMCA Modified that make it to both Black Hills Speedway and Gillette Thunder Speedway this weekend! You have to race both nights to be eligible!
9/1/2023 - Gillette Thunder Speedway

9/1/2023 - Gillette Thunder Speedway

Gillette, WY

23rd Annual East West Clash Night 1 + High Plains Late Model Tour

Please join us for the 23nd Annual East West Clash! 3 Nights of Action Packed Racing Friday, Saturday, and Sunday! Come see traveling / local drivers compete for the Biggest Payout in the history of this event!!

Live Stream @ www.bhsgts.tv !!

Don't forget to pick up your 23nd Annual East West Clash t-shirts!!

Gates open at 6pm, races start at 7pm!

General Admission: $15
Seniors / Veterans: $12
Kids 12 years old and younger over 4' tall: $6
Kids under 4' are Free!

Classes

  • Mini Bombers5 entries
  • WISSOTA Midwest Mods27 entries
  • WISSOTA Mod Four15 entries
  • IMCA Hobby Stock17 entries
  • IMCA Modified25 entries
  • Dirt Super Late Models23 entries
    • High Plains Late Models

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Mini Bombers

5 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12 Talon Einfalt Talon Einfalt Gillette, WY Gillette, WY -
2 3 21T Paxton Tyrell Paxton Tyrell Gillette, WY Gillette, WY 1
3 4 09RJ Philip Evans Philip Evans Gillette, WY Gillette, WY 1
4 2 02K Jared Lynch Jared Lynch Gillette, WY Gillette, WY -2
All transfer

WISSOTA Midwest Mods

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 17 Troy Leiker Troy Leiker Gillette, WY Gillette, WY 5
2 2 18 Tony Leiker Tony Leiker Gillette, WY Gillette, WY -
3 3 4 Darin Hauff Darin Hauff Rapid City, SD Rapid City, SD -
4 5 31 Kyle Harkin Kyle Harkin Hermosa, SD Hermosa, SD 1
5 9 33 Austin Long Austin Long Gillette, WY Gillette, WY 4
6 1 12S Chad Switzenberg Chad Switzenberg Sheridan, WY Sheridan, WY -5
7 8 391 Matthew Drake Matthew Drake Gillette, WY Gillette, WY 1
8 4 23J Jay Will Jay Will Sheridan, WY Sheridan, WY -4
9 7 14 Kenny Bell Kenny Bell Gillette, WY Gillette, WY -2
10 11 72 Nick Leiker Nick Leiker Rozet, WY Rozet, WY 1
11 10 25K Kolby Weight Kolby Weight Gillette, WY Gillette, WY -1
12 13 56 Norman Jackson Norman Jackson Casper, WY Casper, WY 1
13 16 T3 Travis Soper Travis Soper Gillette, WY Gillette, WY 3
14 14 7 Danny Allen Danny Allen Gillette, WY Gillette, WY -
15 15 29 Ty Miller Ty Miller Gillette, WY Gillette, WY -
16 12 12 Alexis Manning Alexis Manning Gillette, WY Gillette, WY -4
17 18 30 Jeremy Cole Jeremy Cole Gillette, WY Gillette, WY 1
18 19 C4 Toby Smith Toby Smith Gillette, WY Gillette, WY 1
19 20 58 Braddy Taylor Braddy Taylor Gillette, WY Gillette, WY 1
20 DNF 17 55B Austin Baumberger Austin Baumberger Gillette, WY Gillette, WY -3
12 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 T3 Travis Soper Travis Soper Gillette, WY Gillette, WY 1
2 4 55B Austin Baumberger Austin Baumberger Gillette, WY Gillette, WY 2
3 11 30 Jeremy Cole Jeremy Cole Gillette, WY Gillette, WY 8
4 5 C4 Toby Smith Toby Smith Gillette, WY Gillette, WY 1
5 8 58 Braddy Taylor Braddy Taylor Gillette, WY Gillette, WY 3
Top 5 transfer
6 10 28 Dawson Stoner Dawson Stoner Gillette, WY Gillette, WY 4
7 DNF 3 25 Justin Will Justin Will Sheridan, WY Sheridan, WY -4
DNS 7 509 Brennan Davis Brennan Davis Piedmont, SD Piedmont, SD -
DNS 9 29A Alan Farley Alan Farley Rapid City, SD Rapid City, SD -
DNS 6 101 Chad Kordus Chad Kordus Ranchester, WY Ranchester, WY -
DNS 1 50 Paul Parks Paul Parks Owanka, SD Owanka, SD -
DNS 12 454 Daniel Stephenson Daniel Stephenson Billings, MT Billings, MT -
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12S Chad Switzenberg Chad Switzenberg Sheridan, WY Sheridan, WY -
2 2 23J Jay Will Jay Will Sheridan, WY Sheridan, WY -
3 3 14 Kenny Bell Kenny Bell Gillette, WY Gillette, WY -
4 5 25K Kolby Weight Kolby Weight Gillette, WY Gillette, WY 1
5 7 56 Norman Jackson Norman Jackson Casper, WY Casper, WY 2
Top 5 transfer
6 9 50 Paul Parks Paul Parks Owanka, SD Owanka, SD 3
7 4 55B Austin Baumberger Austin Baumberger Gillette, WY Gillette, WY -3
8 6 454 Daniel Stephenson Daniel Stephenson Billings, MT Billings, MT -2
9 8 29A Alan Farley Alan Farley Rapid City, SD Rapid City, SD -1
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 18 Tony Leiker Tony Leiker Gillette, WY Gillette, WY 4
2 9 31 Kyle Harkin Kyle Harkin Hermosa, SD Hermosa, SD 7
3 1 391 Matthew Drake Matthew Drake Gillette, WY Gillette, WY -2
4 2 72 Nick Leiker Nick Leiker Rozet, WY Rozet, WY -2
5 7 7 Danny Allen Danny Allen Gillette, WY Gillette, WY 2
Top 5 transfer
6 8 T3 Travis Soper Travis Soper Gillette, WY Gillette, WY 2
7 3 C4 Toby Smith Toby Smith Gillette, WY Gillette, WY -4
8 4 509 Brennan Davis Brennan Davis Piedmont, SD Piedmont, SD -4
9 6 28 Dawson Stoner Dawson Stoner Gillette, WY Gillette, WY -3
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4 Darin Hauff Darin Hauff Rapid City, SD Rapid City, SD 1
2 9 17 Troy Leiker Troy Leiker Gillette, WY Gillette, WY 7
3 6 33 Austin Long Austin Long Gillette, WY Gillette, WY 3
4 1 12 Alexis Manning Alexis Manning Gillette, WY Gillette, WY -3
5 7 29 Ty Miller Ty Miller Gillette, WY Gillette, WY 2
Top 5 transfer
6 DNF 5 25 Justin Will Justin Will Sheridan, WY Sheridan, WY -1
7 DNF 4 101 Chad Kordus Chad Kordus Ranchester, WY Ranchester, WY -3
8 DNF 3 58 Braddy Taylor Braddy Taylor Gillette, WY Gillette, WY -5
9 DNF 8 30 Jeremy Cole Jeremy Cole Gillette, WY Gillette, WY -1

WISSOTA Mod Four

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN -
2 3 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN 1
3 2 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD -1
4 7 007 Garrett Bietz Garrett Bietz Gillette, WY Gillette, WY 3
5 5 P413 Greg Baker Greg Baker Gillette, WY Gillette, WY -
6 6 86 David Jozwiak David Jozwiak Gillette, WY Gillette, WY -
7 4 8W John Smith John Smith Gillette, WY Gillette, WY -3
8 14 307 Dax Reher Dax Reher Sheridan, WY Sheridan, WY 6
9 11 25 Ryanne Keesling Ryanne Keesling Sheridan, WY Sheridan, WY 2
10 DNF 15 17B Eddie Brown Eddie Brown Gillette, WY Gillette, WY 5
11 DNF 10 69 Mike Lind Mike Lind Gillette, WY Gillette, WY -1
12 DNF 12 46K Katie Rush Katie Rush Gillette, WY Gillette, WY -
13 DNF 8 55 Shelli Lind Shelli Lind Gillette, WY Gillette, WY -5
14 DNF 9 52 Brody Grenz Brody Grenz Gillette, WY Gillette, WY -5
DNS 13 187 Christopher Pilcher Christopher Pilcher Linton, ND Linton, ND -
5 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 46K Katie Rush Katie Rush Gillette, WY Gillette, WY 3
2 1 307 Dax Reher Dax Reher Sheridan, WY Sheridan, WY -1
3 2 17B Eddie Brown Eddie Brown Gillette, WY Gillette, WY -1
4 3 25 Ryanne Keesling Ryanne Keesling Sheridan, WY Sheridan, WY -1
5 6 187 Christopher Pilcher Christopher Pilcher Linton, ND Linton, ND 1
6 5 69 Mike Lind Mike Lind Gillette, WY Gillette, WY -1
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 5H Dustin Holtquist Dustin Holtquist St. Cloud, MN St. Cloud, MN 1
2 1 37 Dean Larson Dean Larson Pennock, MN Pennock, MN -1
3 6 P413 Greg Baker Greg Baker Gillette, WY Gillette, WY 3
4 8 007 Garrett Bietz Garrett Bietz Gillette, WY Gillette, WY 4
5 3 52 Brody Grenz Brody Grenz Gillette, WY Gillette, WY -2
6 4 25 Ryanne Keesling Ryanne Keesling Sheridan, WY Sheridan, WY -2
7 5 187 Christopher Pilcher Christopher Pilcher Linton, ND Linton, ND -2
8 7 307 Dax Reher Dax Reher Sheridan, WY Sheridan, WY -1
All transfer
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 5 Robert Holtquist Robert Holtquist Milbank, SD Milbank, SD 4
2 3 8W John Smith John Smith Gillette, WY Gillette, WY 1
3 1 86 David Jozwiak David Jozwiak Gillette, WY Gillette, WY -2
4 6 55 Shelli Lind Shelli Lind Gillette, WY Gillette, WY 2
5 4 69 Mike Lind Mike Lind Gillette, WY Gillette, WY -1
6 2 46K Katie Rush Katie Rush Gillette, WY Gillette, WY -4
7 7 17B Eddie Brown Eddie Brown Gillette, WY Gillette, WY -
All transfer

IMCA Hobby Stock

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 45 Travis Landauer Travis Landauer Albion, NE Albion, NE 4
2 3 95J John Garrigan Jr John Garrigan Jr Rapid City, SD Rapid City, SD 1
3 2 9 Jack Hubbard Jr Jack Hubbard Jr Rapid City, SD Rapid City, SD -1
4 1 383 Larry Wagner Larry Wagner Casper, WY Casper, WY -3
5 7 100K Brett Konst Brett Konst Whitewood, SD Whitewood, SD 2
6 6 40 Mike Matlock Mike Matlock Wright, WY Wright, WY -
7 8 00 Benjie Bayne Benjie Bayne Casper, WY Casper, WY 1
8 12 6 Jacob Rowley Jacob Rowley Riverdale, UT Riverdale, UT 4
9 13 89 Abigail Boggs Abigail Boggs Custer, SD Custer, SD 4
10 16 10 Todd McCoy Todd McCoy Gillette, WY Gillette, WY 6
11 DNF 4 7D Russ Dalgarn Russ Dalgarn Glenrock, WY Glenrock, WY -7
12 DNF 10 8 Bill Rowley Bill Rowley Payson, UT Payson, UT -2
13 DNF 15 1/2 Kayla Hanna Kayla Hanna Gillette, WY Gillette, WY 2
14 DNF 11 5K John Lynch Jr John Lynch Jr Gillette, WY Gillette, WY -3
DNS 17 5 Johnny Rowley Johnny Rowley Spanish Fork, UT Spanish Fork, UT -
DNS 14 09DR Russell Brown Russell Brown Gillette, WY Gillette, WY -
DNS 9 39 Orrin Matlock Orrin Matlock Wright, WY Wright, WY -
5 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 6 Jacob Rowley Jacob Rowley Riverdale, UT Riverdale, UT 1
2 5 89 Abigail Boggs Abigail Boggs Custer, SD Custer, SD 3
DNS 4 09DR Russell Brown Russell Brown Gillette, WY Gillette, WY -
DNS 6 1/2 Kayla Hanna Kayla Hanna Gillette, WY Gillette, WY -
DNS 1 10 Todd McCoy Todd McCoy Gillette, WY Gillette, WY -
DNS 3 5 Johnny Rowley Johnny Rowley Spanish Fork, UT Spanish Fork, UT -
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 383 Larry Wagner Larry Wagner Casper, WY Casper, WY -
2 3 95J John Garrigan Jr John Garrigan Jr Rapid City, SD Rapid City, SD 1
3 4 45 Travis Landauer Travis Landauer Albion, NE Albion, NE 1
4 2 100K Brett Konst Brett Konst Whitewood, SD Whitewood, SD -2
5 6 39 Orrin Matlock Orrin Matlock Wright, WY Wright, WY 1
6 5 5K John Lynch Jr John Lynch Jr Gillette, WY Gillette, WY -1
7 7 89 Abigail Boggs Abigail Boggs Custer, SD Custer, SD -
8 DNF 9 5 Johnny Rowley Johnny Rowley Spanish Fork, UT Spanish Fork, UT 1
9 DNF 8 10 Todd McCoy Todd McCoy Gillette, WY Gillette, WY -1
All transfer
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 9 Jack Hubbard Jr Jack Hubbard Jr Rapid City, SD Rapid City, SD 2
2 2 7D Russ Dalgarn Russ Dalgarn Glenrock, WY Glenrock, WY -
3 4 40 Mike Matlock Mike Matlock Wright, WY Wright, WY 1
4 5 00 Benjie Bayne Benjie Bayne Casper, WY Casper, WY 1
5 7 8 Bill Rowley Bill Rowley Payson, UT Payson, UT 2
6 8 6 Jacob Rowley Jacob Rowley Riverdale, UT Riverdale, UT 2
7 1 09DR Russell Brown Russell Brown Gillette, WY Gillette, WY -6
8 6 1/2 Kayla Hanna Kayla Hanna Gillette, WY Gillette, WY -2
All transfer

IMCA Modified

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 7 Marlyn Seidler Marlyn Seidler Underwood, ND Underwood, ND 4
2 8 E5K Eddie Kirchoff Eddie Kirchoff Gillette, WY Gillette, WY 6
3 3 5 Connor Friske Connor Friske Rapid City, SD Rapid City, SD -
4 6 29 Alan Farley Alan Farley Rapid City, SD Rapid City, SD 2
5 2 13 Brent Nielsen Brent Nielsen Rapid City, SD Rapid City, SD -3
6 16 44 Eric Mass Eric Mass Rapid City, SD Rapid City, SD 10
7 4 25R Bryan Renken Bryan Renken Gillette, WY Gillette, WY -3
8 14 50 Wade Manning Wade Manning Gillette, WY Gillette, WY 6
9 15 25 Hank Berry Hank Berry Sidney, MT Sidney, MT 6
10 7 2J Jerry Martin Jerry Martin Moorcroft, WY Moorcroft, WY -3
11 1 43 Rick Chorniak Rick Chorniak Casper, WY Casper, WY -10
12 11 00 Ryan Renken Ryan Renken Gillette, WY Gillette, WY -1
13 10 08M T. J. Martell T. J. Martell Gillette, WY Gillette, WY -3
14 12 15C Jeff Cooper Jeff Cooper Riverton, WY Riverton, WY -2
15 17 37 Casey Jacobson Casey Jacobson Pine Haven, WY Pine Haven, WY 2
16 20 65 Greg Sharpe Greg Sharpe Commerce City, CO Commerce City, CO 4
17 9 15 Jeffery Cooper II Jeffery Cooper II Riverton, WY Riverton, WY -8
18 19 550K Kyle Anton Kyle Anton Gillette, WY Gillette, WY 1
DNS 18 57 Torey Rush Torey Rush Gillette, WY Gillette, WY -
DNS 13 3B Brian Brennan Brian Brennan Rozet, WY Rozet, WY -
12 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 44 Eric Mass Eric Mass Rapid City, SD Rapid City, SD 2
2 4 37 Casey Jacobson Casey Jacobson Pine Haven, WY Pine Haven, WY 2
3 2 57 Torey Rush Torey Rush Gillette, WY Gillette, WY -1
4 5 550K Kyle Anton Kyle Anton Gillette, WY Gillette, WY 1
5 7 65 Greg Sharpe Greg Sharpe Commerce City, CO Commerce City, CO 2
Top 5 transfer
6 8 46 Adam Boggs Adam Boggs Custer, SD Custer, SD 2
7 DNF 6 2N Nate Hand Nate Hand Rapid City, SD Rapid City, SD -1
DNS 10 46X Darren Fischer Darren Fischer Rapid City, SD Rapid City, SD -
DNS 9 8C Chad Andersen Chad Andersen Ft. Calhoun, NE Ft. Calhoun, NE -
DNS 1 99 Nathan Slocum Nathan Slocum Gillette, WY Gillette, WY -
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 43 Rick Chorniak Rick Chorniak Casper, WY Casper, WY 3
2 3 25R Bryan Renken Bryan Renken Gillette, WY Gillette, WY 1
3 5 2J Jerry Martin Jerry Martin Moorcroft, WY Moorcroft, WY 2
4 8 08M T. J. Martell T. J. Martell Gillette, WY Gillette, WY 4
5 1 3B Brian Brennan Brian Brennan Rozet, WY Rozet, WY -4
Top 5 transfer
6 9 46X Darren Fischer Darren Fischer Rapid City, SD Rapid City, SD 3
7 DNF 6 44 Eric Mass Eric Mass Rapid City, SD Rapid City, SD -1
8 DNF 2 2N Nate Hand Nate Hand Rapid City, SD Rapid City, SD -6
DNS 7 8C Chad Andersen Chad Andersen Ft. Calhoun, NE Ft. Calhoun, NE -
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 13 Brent Nielsen Brent Nielsen Rapid City, SD Rapid City, SD 1
2 6 7 Marlyn Seidler Marlyn Seidler Underwood, ND Underwood, ND 4
3 8 E5K Eddie Kirchoff Eddie Kirchoff Gillette, WY Gillette, WY 5
4 1 00 Ryan Renken Ryan Renken Gillette, WY Gillette, WY -3
5 5 50 Wade Manning Wade Manning Gillette, WY Gillette, WY -
Top 5 transfer
6 4 99 Nathan Slocum Nathan Slocum Gillette, WY Gillette, WY -2
7 3 37 Casey Jacobson Casey Jacobson Pine Haven, WY Pine Haven, WY -4
8 7 65 Greg Sharpe Greg Sharpe Commerce City, CO Commerce City, CO -1
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 5 Connor Friske Connor Friske Rapid City, SD Rapid City, SD -
2 2 29 Alan Farley Alan Farley Rapid City, SD Rapid City, SD -
3 3 15 Jeffery Cooper II Jeffery Cooper II Riverton, WY Riverton, WY -
4 5 15C Jeff Cooper Jeff Cooper Riverton, WY Riverton, WY 1
5 7 25 Hank Berry Hank Berry Sidney, MT Sidney, MT 2
Top 5 transfer
6 6 57 Torey Rush Torey Rush Gillette, WY Gillette, WY -
7 8 550K Kyle Anton Kyle Anton Gillette, WY Gillette, WY 1
8 DNF 4 46 Adam Boggs Adam Boggs Custer, SD Custer, SD -4

Dirt Super Late Models

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 E5K Eddie Kirchoff Eddie Kirchoff Gillette, WY Gillette, WY -
2 2 5R Scott Rhoades Scott Rhoades Wheat Ridge, CO Wheat Ridge, CO -
3 13 3X Lyndon Bolt Lyndon Bolt Rapid City, SD Rapid City, SD 10
4 4 17 Jim Harris Jim Harris Estevan, SK Estevan, SK -
5 9 47 Lynn Amick Lynn Amick Rapid City, SD Rapid City, SD 4
6 5 65 Greg Sharpe Greg Sharpe Commerce City, CO Commerce City, CO -1
7 8 97 Dan Henrikson Dan Henrikson Rapid City, SD Rapid City, SD 1
8 10 00 Beau Nave Beau Nave Billings, MT Billings, MT 2
9 6 25 Hank Berry Hank Berry Sidney, MT Sidney, MT -3
10 3 44 Brandon Lewis Brandon Lewis Brighton, CO Brighton, CO -7
11 16 66 Alysse Bolt Alysse Bolt Rapid City, SD Rapid City, SD 5
12 7 18C Corey Aga Corey Aga Rapid City, SD Rapid City, SD -5
13 18 5 Jeff Meeker Jeff Meeker Hudson, CO Hudson, CO 5
14 11 71 Morris Oberle Morris Oberle Lead, SD Lead, SD -3
15 19 63 Maria Hankins Maria Hankins Bennett, CO Bennett, CO 4
16 12 39 Albert Sack Albert Sack Brighton, CO Brighton, CO -4
17 20 B10 Cherokee Dillin Cherokee Dillin Denver, CO Denver, CO 3
18 DNF 15 28 Marty Beyl Marty Beyl Ranchester, WY Ranchester, WY -3
19 DNF 17 R30 Rob Odegard Rob Odegard Williston, ND Williston, ND -2
20 DNF 14 2 Marty Erivez Jr Marty Erivez Jr Gillette, WY Gillette, WY -6
DNS 22 30 Bob Moody Bob Moody Williston, ND Williston, ND -
DNS 23 77 Scott Cimfl Scott Cimfl Westminster, CO Westminster, CO -
DNS 21 M1 Kyle Halter Kyle Halter Belgrade, MT Belgrade, MT -
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 44 Brandon Lewis Brandon Lewis Brighton, CO Brighton, CO 1
2 4 65 Greg Sharpe Greg Sharpe Commerce City, CO Commerce City, CO 2
3 6 97 Dan Henrikson Dan Henrikson Rapid City, SD Rapid City, SD 3
4 1 71 Morris Oberle Morris Oberle Lead, SD Lead, SD -3
5 8 00 Beau Nave Beau Nave Billings, MT Billings, MT 3
6 7 28 Marty Beyl Marty Beyl Ranchester, WY Ranchester, WY 1
7 5 63 Maria Hankins Maria Hankins Bennett, CO Bennett, CO -2
8 3 B10 Cherokee Dillin Cherokee Dillin Denver, CO Denver, CO -5
All transfer
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 E5K Eddie Kirchoff Eddie Kirchoff Gillette, WY Gillette, WY 3
2 5 17 Jim Harris Jim Harris Estevan, SK Estevan, SK 3
3 3 77 Scott Cimfl Scott Cimfl Westminster, CO Westminster, CO -
4 2 39 Albert Sack Albert Sack Brighton, CO Brighton, CO -2
5 6 3X Lyndon Bolt Lyndon Bolt Rapid City, SD Rapid City, SD 1
6 7 66 Alysse Bolt Alysse Bolt Rapid City, SD Rapid City, SD 1
7 8 5 Jeff Meeker Jeff Meeker Hudson, CO Hudson, CO 1
8 DNF 1 30 Bob Moody Bob Moody Williston, ND Williston, ND -7
All transfer
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 5R Scott Rhoades Scott Rhoades Wheat Ridge, CO Wheat Ridge, CO 3
2 3 18C Corey Aga Corey Aga Rapid City, SD Rapid City, SD 1
3 7 25 Hank Berry Hank Berry Sidney, MT Sidney, MT 4
4 5 47 Lynn Amick Lynn Amick Rapid City, SD Rapid City, SD 1
5 2 2 Marty Erivez Jr Marty Erivez Jr Gillette, WY Gillette, WY -3
6 6 R30 Rob Odegard Rob Odegard Williston, ND Williston, ND -
7 DNF 1 M1 Kyle Halter Kyle Halter Belgrade, MT Belgrade, MT -6
All transfer

Next Event

DAYSHRSMINSEC
Driver Registration




Big Horn Beverage
Metz Beverage
Napa Auto Parts
Pepsi
Powder River
Sign Boss
Macs Guns
KK
Rock Auto - Gillette Thunder Speedway